Layout by Raion

10 kwi 2014

Smok Felsarin Fenthir


"Poczuj mój oddech pod skórą.
Jestem niebezpieczny gdy zostanę osaczony."
Felsarin Fenthir
Wiek: 159 lat.
Pochodzenie: Żelazne Szczyty.
Rasa: Smok
Specjalne umiejętności: Wola przetrwania.
Główne cechy charakteru: egoistyczny, niecierpliwy, leniwy.
Status: Samotny, od Rdz 39: Polowanie.
Wcześniej w związku z Kherianą.

Historia:
Jako pisklę porzucony w puszczy przez własnego ojca, Fenthira, wychowany na zatwardziałego i upartego samoluba przez inne smoki, został zszyty jako siejący grozę gad na wzór swojego praprzodka Khanemita, pierwszego władcę smoczej rasy.
W wieku dwudziestu paru lat zakochany w pięknej i wyjątkowej Elisterze, utracił ją podczas starcia ze starym, żądnym krwi Darawianem, uważanym powszechnie za demona. Wola przetrwania i zemsty wprawia Felsarina w szał, w czasie którego zapomina o całym bólu fizycznym, a rozrywany opętaniem umysł wyzwala siłę niedostępną żadnemu zdrowemu stworzeniu.
Po tragedii kompletnie oszalał, zazdrosny o miłość mordował bezlitośnie przedstawicieli własnej rasy aż po rozdarciu własnego brata zaszył się z dala od innych by uśpić bestię we własnej skórze. W swoim czasie zyskał przydomek samej Śmierci.
Jednym z jego ulubionych zajęć było prowokowanie i obserwowanie ludzi. Niewidzialny pod osłoną nocy często pojawia się nad miastami. Jest skłonny do porywania myśliwym zdobyczy sprzed nosa jak i ciepłej strawy.

Krótkie streszczenie:
Stary smok wraca po długim czasie w góry. Niedługo potem na prośbę króla Morgala pomaga odbić porwanych zakładników. Misja zostaje zakończona sukcesem. Po wydarzeniu, samotnego Felsarina napada upadły anioł. Do walki wtrąca się młody smok i ginie. Kolejnego dnia dochodzi do brutalnego starcia Felsarin z Petrusem, ojcem zamordowanego, młodszego smoka. Ranny trafia do swego rodzaju szpitala w najbliższym mieście. Odwiedza go Sorenia, i Felsarin na prośbę opowiada smoczycy o jej rodzicach.

Po paru dniach dostaje za zadanie dostarczyć list od króla do pewnej kobiety. Tam spotyka błękitną smoczycę Kherianę. Adoratorka nieukrywanie zakochuje się w Felsarinie. Po dostarczeniu odpowiedzi na list, ratuje córkę króla Imperium, Izoldę. W następnych paru dniach Kheriana nachodzi go, co wiąże się z zamieszaniem. Przerażony smok ucieka od bezwzględnej smoczycy. Namawia go do wzięcia udziału w Nocy Magii, i tego dnia wyjawia pokrótce swoją przeszłość. Następnego ranka zostają napadnięci przez oddział łowców, z czego czarny smok ledwo uchodzi z życiem. Kheriana pomaga ratować mu życie. 

Uczucia między nimi zaczynają powoli grać jednym rytmem, szczególnie podczas szczerej rozmowy, wszystko na zawsze pieczętuje rywalizacja polegająca na przebiegnięciu przez Wolsedore. Zostaje złapany przez żołnierzy. Ponownie ratuje go Kheriana, wkrótce staje się brzemienna, a samego Felsarina odwiedza prastary Armizjusz. Udziela czarnemu smokowi krótkiej historii jego przodków i oficjalnie Felsarin zostaje władcą smoczej rasy.

Tymczasem Kheriana składa jaja, niezbyt zadowolony Felsarin zwierza wszystkie swoje obawy i żale Sorenii. Kiedy wszystko dochodzi do porozumienia między czarnym i błękitnym smokiem, Dolinę Ognia nachodzi grupa gryfów, co z kolei skutkuje zapowiedzią wojny między dwoma rasami. Ostatecznie dochodzi do walki Felsarina z Bastarem. Zostaje podstępnie otruty i przez następne kilka dni walczy o życie. Po raz trzeci Kheriana ratuje go z pomocą Arfony, czego niestety nie pamięta.

Kilka tygodni później leci na wezwanie króla elfów z białą smoczycą, Artezją, do Alsterdartii. Tam jest świadkiem rytuału Zakonu Krwawego Kręgu, pozostali odkrywają u niego powiązanie z sektą. Między nim a Trevorem, łowcą pracującym dla elfów, dochodzi do mentalnej konfrontacji. Następnie smok wraca do domu i na świat przychodzi jego potomstwo, Sepris, Sara oraz Elistera.

Pewnego dnia napada podróżującego przez góry Trevora oraz Artezję. Smok ulega wypadkowi i rozbija sobie głowę. Po przebudzeniu napada na łowcę w Shadurze i wyjaśnia z nim zajście w lochach. Mężczyzna próbuje wyciągnąć z niego informacje o skarbie pod jeziorem Thann. Następnie Felsarin rusza za śladem swojej rodziny. Na miejscu podsłuchuje rozmowę Kheriany z nowym partnerem - Felcorem i słyszy na swój temat parę kłamstw. Następnego dnia atakuje smoczycę i zrywa z nią związek.

Samotny wraca z synem w góry. Skupia się na wychowaniu Seprisa. Dręczony złymi myślami postanawia odejść. Znajduje nowy dom w kraterze po jeziorze Bort. Tam znajduje go Kheriana, oba smoki walczą między sobą i umierają. 

Przywrócony do życia przez czarnoksiężników wraca do świata żywych. Podejmuje poszukiwania swojego syna i w międzyczasie przywiązuje się do Sorenii. Sepris pewnego dnia zwierza mu swoje problemy i niedługo po tym, Felsarin rozpoznaje w nim swojego syna. Skłania go do powrotu i pyta o przeszłość. Jeszcze tego samego dnia dostaje wezwanie i leci na spotkanie z trzema władcami, Morgalem, Heroldem i Jakubem. Będąc znowu u siebie w domu zostaje poproszony przez Seprisa o naukę walki. 

Wypadek z Aresem doprowadza do odejścia Sorenii.

___
Imię innego bohatera w nawiasie oznacza, że rozdział należy do innej postaci, gdzie Felsarin bierze tylko rolę drugoplanową.
Zaś znacznik "/w" symbolizuje udział danego bohatera w rozdziale.
Przygody Felsarina oraz Kheriany są wspólne.
Rozdziały:
 1.  Złodziej.
 2.  Plamy z przeszłości.
 3.  Szczęk żelaza.
 4.  Bestia.
 5.  Opowiedz mi... 
 6.  Skrzydła błękitem lśniące.
 7.  Uwierz lub nie. 
 8.  Ratunek (Księżniczka Izolda) 
 9.  Oddech (Kheriana) 
 10.  Nigdy więcej (/w Kheriana)  
 11.  Widzę ogień (/w Kheriana) 
 12.  Ogniem i mieczem (/w Kheriana)
 13.  Iskrą początek (Kheriana) 
 14.  Przed siebie (/w Kheriana) 
 15.  Żywa ciemność (Kheriana) 
 16.  Gdy zawodzą myśli (/w Kheriana) 
 17.  Przełamany (Kheriana) 
 18.  Król niczego (/w Kheriana) 
 19.  Prastary
 20.  Sekrety (/w Kheriana) 
 21.  Gryf (/w Kheriana)
 22.  W gorączce nocy (Kheriana) 
 23.  Zwycięzca bierze wszystko.  
 24.  Sen (/w Kheriana)
 25.  Pusta beczka (/w Kheriana)
 26.  Blask Świętości (/w Kheriana) 
 27.  Poznaj bestię (Trevor) 
 28.  Demon (/w Trevor) 
 29.  Z ciemności zrodzony 
 30.  Mały (Kheriana) 
 31.  Zło Wcielone (/w Kheriana). 
 32.  Na mchu (Kheriana) 
 33.  Żar z nieba (/w Kheriana) 
 34.  Na krawędzi (Trevor)
 35.  Gorąca krew.
 36.  Shadur (Trevor).
 37.  Sposób na... (/w Trevor) 
 38.  Kłamstwo (/w Kheriana)
 39.  Polowanie (/w Kheriana) 
 40.  Nasz świat odszedł (/w Kheriana) 
 41.  Nauka Latania. 
 42.  Bort (/w Kheriana). 
 43.  Niewybaczalny (/w Kheriana). 
Koniec serii pierwszej.

 1. Z ognia powstałeś.
 2. Nowa nadzieja. 
 3. Szmaragdy i szafiry.  
 4. Prawie jak rodzina (Sepris). 
 5. Znamię (/w Sepris)
 6. Prawdziwy (Sepris).
 7. Wezwanie (/w Sepris)
 8. Zamek. 
 9. Szkoła życia (/w Sepris)
 10. Utrata (/w Sepris)  
 11. Życzenie śmierci. 
 12. Prośba o pomoc.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz