Layout by Raion

9 kwi 2014

Łowczyni Yalei Tallahal


Łowca | mieszkanka Wolsedore | 23 lata | pół elfka z domieszką krwi Upadłych | singielka


Nikt nie wie, skąd pochodzi Yalei. Niektórzy uważają, że dziewczyna urodziła się w Wolsedore, a inni mówią, że pewnego dnia pojawiła się z nikąd. Nigdy nie mówiła dużo, szczególnie, gdy pytano o jej rodzinę. Zawsze odpowiada, że nie pamięta, co nie mija się z prawdą, gdyż została rozdzielona ze swoją rodziną jako małe dziecko.
Przygarnęła ją Wiloi Tallahan, która pomimo widocznej niechęci dziewczynki otoczyła ją troską i miłością. Zgodnie z prawem, kiedy mała Yalei skończyła siedem lat, zaczęła uczyć się w akademii, była pojętną uczennicą. Udało jej się przejść egzamin i otrzymać tatuaż, po czym wyruszyła w podróż po licznych miasteczkach i wsiach Imperium.
Yalei zawsze była oazą spokoju, nawet w sytuacjach, które sprawiły, że niejeden dorosły dostawał histerii. Uwielbia rośliny, a Wiloi, zielarka nauczyła ją zastosowań poszczególnych ziół. Dziewczyna zawsze była trochę szybsza, silniejsza i zręczniejsza od swoich rówieśników, dzięki czemu udawało się jej pokonać dwa razy większego przeciwnika.


Rozdziały:

1 komentarz: