Layout by Raion

27 kwi 2014

Rhemelien Herakrux| "A utopione marzenia od dna się odbiją, wrócą, rozkwitną, nasiona rozpylą – tak odrodzi się Rzeczywistość." |


Mieszkanka prostej, spokojnej wsi, gdzieś wśród pól Peleney, o której nigdy nie słyszał świat – Rhemelien Herakrux. Jest ona dziewięcio letnim unistusem, skrywającym swą tożsamość przed światem, dopiero wchodzącym w wiek, w którym to dzieci zaczynają zdobywać życiowe doświadczenia.

Potomkini prastarej rasy została wychowana przez swą starszą siostrę, która to uczyła ją zasad panujących nad Rzeczywistością, zachowań ludzkich, a także ciepła i pogodności. W wyniku tych "studiów" Rhemelien nie różni się prawie niczym od przeciętnego, naiwnego dziecka, szukającego biedronek wśród wysokiej trawy. Nie wzbudza podejrzeń sąsiadów, pomaga przy karmieniu bydła, bawi się z innymi dziećmi – i tak co dzień, toczy koło monotonności.
Rhemelien, jak każdy podlotek, cechuje się niepohamowaną ciekawością, głośnym zachowaniem i nieumiejętnością ustania w miejscu. Jednak zdarzają się jej chwilę, gdy potrafi przysiąść cicho na skale i najzwyczajniej myśleć o rzeczach, o jakich nie śmie rozmyślać przeciętne dziecię. Miast odpływać do "swojej krainy", ona woli zastanawiać się jacy ludzie są naprawdę, jaka jest natura otaczającego ją świata. Poza tym, należy do inteligentnych, odpowiedzialnych i bardzo uczuciowych osób, które czerpią przyjemność z małych gestów – zwłaszcza krótkich drzemek w słoneczne dni.
Za tymi błękitnymi oczami i niewinną buzią skrywa się coś więcej niż niedoświadczona życiem kilkulatka – jest tam moc. Obdarowana hojnie ponadprzeciętną wyobraźnią oraz pokładami energii magicznej zdolna jest do wielu rzeczy, które się ludziom – można by zażartować – nie śniły. Wprawdzie, to co robi, skrywa się w ich snach oraz najgłębszych zakamarkach umysłów. Jednak, mimo wszystko, nie ważne jak wiele się nauczy, jak dużą wiedzę zdobędzie – jest tylko dzieckiem, o wyraźnie zaznaczonej granicy swoich zdolności.
A granicą tą jest... To tajemnica.

3 komentarze:

 1. Oryginalna postać, powiem szczerze, ciekaw jestem jak będzie to wyglądało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. c: Troche wysiłku mnie kosztowało wybranie postaci z puli pomysłów, ale myślę, że Rhemelien przedstawi troche inny punkt widzenia na świat, niż reszta bohaterów Wolsedore. Mam nadzieję że wykrzesę z siebie i tej małej istotki wystarczająco dużo weny. Jeszcze raz dziękuję i liczę na miłą współpracę! ^ ^

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń